AKCE

Dobré víno a jídlo je důležitým společníkem při každé příležitosti a když zvolíte správné místo, může to být pro Vás nezapomenutelný den… jako je ten svatební…den rodinné oslavy a přátelského setkání…. vánočního či firemního večírku… nebo možná konference či obchodního jednání. Ať už jde o jakoukoli příležitost, namyslíme Vám akci na klíč tak, abyste s ní měli minimum starostí a maximum zážitků. Veškeré akce na klíč pořádáme pro skupiny v minimálním počtu účastníků 10 osob. 

Šipka

SVATBA

Podívejte se na skvělé video jednoho z našich klientů, kteří si pro SVŮJ DEN vybrali naše vinařství.
Novinky

Od posledního příspěvku se toho dost událo. V podstatě uběhl rok. Konalo se spoustu vinařských akcí jako např. vinná stezka, vinné trhy a dny otevřených sklepů. Byl vyhlášen nový vítěz Vinařství roku 2019 a zatančili jsme si na Vinařském plese.

Co ale bylo hlavním důvodem našeho “odmlčení”, jsou změny v chodu našeho vinařství. Naše vítězství Vinařství roku 2018 nás natolik motivovalo, že jsme se ihned pustili do rekonstrukce další části budovy našeho vinařství. Během krátké doby se nám podařilo vybudovat a uvést do chodu Wine Bistro Škrobák a k našemu podivu jsme se odhodlali i k rekonstrukci Boutique Hotel Škrobák. Bylo to pro nás zlomové rozhodnutí, časově i investičně náročné. Proto snad pochopíte, že jsme nestíhali aktualizovat příspěvky, co se ve vinném světě právě odehrává. Věříme ale, že jste správnými příznivci vín a nenechali jste si žádnou akci ujít.

A na co se můžete těšit v nejbližší době?

Určitě se stavte k nám do bistra na dobrou kávu s dezertem vlastní výroby, pohárek vína či výborného jídla a drobného pohoštění, který se Vám může dostávat od středy do neděle… Otevřeno máme od 8 – 19 hod. A pozor! – chystáme i snídaně….

4.3.2020 máte jedinečnou možnost naučit se péci oblíbenou francouzskou cukrovinku. Přihlašte se na kurz Upeč si svou makronku a užijte si s námi spoustu zábavy.

18.4.2020 Čejkovická vinná stezka – poprvé pro vás chystáme stánek s pohoštěním. Teplá polévka do břicha přijde vždy vhod a bude i něco sladkého…

30. a 31. května 2020 Vinné trhy Čejkovice

5. a 6. července Začněte prázdniny v Čejkovicích

29.8.2020 Den otevřených sklepů

11.11.2020 Svatomartinská vína

 

Napsali o nás
Po devátém ročníku prestižní vinařské soutěže Vinařství roku se nám naše malé neznámé vinařství v Čejkovicích začínalo pomalu měnit v mediální hvězdu a my svoji práci ve vinicích, ve vinařství a v kuchyni museli na chvíli vyměnit za práci před kamerou a mikrofonem. Bylo publikováno několik článků a natočeno několik reportáží. Vše, co o našem vinařství a naší poctivé práci bylo řečeno, nás vskutku hřeje u srdce.

“Vítězné vinařství se vypracovalo rukama hned několika generací prakticky z nuly na dnešní mimořádnou úroveň. Vyrábí prvotřídní vína, ale přináší také celou řadu věcí navíc – od vysoké odborné erudice bratrů Škrobákových, přes citlivou a precizní práci ve vinohradech, až po výjimečnou gastronomii, kterou si z rukou dalšího člena rodiny návštěvníci užívají přímo ve vinařství”, komentuje hlavní důvody rozhodnutí komise JUDr. Tibor Nyitray, prezident pořadatelského Svazu vinařů, a dodává: “Hlavním smyslem soutěže Vinařství roku je povzbuzení vinařů a hledání inspirace. Byli bychom velmi rádi, kdyby se zvláště to letošní vítězné vinařství stalo vzorem pro co nejvíce dalších”.

Celý článek zde: http://www.vinarstviroku.cz/vinarstvim-roku-2018-se-stalo-vinarstvi-skrobak/#more-4251

Přečíst jste si o nás také mohli zde:

https://www.denik.cz/ekonomika/vinarstvim-roku-2018-se-stalo-vinarstvi-skrobak-20190124.html

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vinarstvim-roku-je-opet-mala-firma-vinarstvi-skrobak/1713548

http://www.vinozcejkovic.cz/clanek/vinarstvi-roku-zvitezila-opet-mala-firma-vinarstvi-skrobak-z-hodoninska

https://m.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=382245&TypeID=2

http://mendelu.cz/30828n-absolventi-mendelu-vyhrali-vinarstvi-roku

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/soutez-vinarstvi-roku-zna-sveho-viteze-je-jim-vinarstvi-skrobak-64884

https://www.wineofczechrepublic.cz/akce-a-novinky/aktuality/pro-tisk/7733-vinarstvim-roku-2018-se-stalo-vinarstvi-skrobak.html

Zvítězili jsme!

VINAŘSTVÍ ROKU. Prestižní soutěž, kterou vyhlašuje Svaz vinařů ČR společně s Národním vinařským centrem za podpory Vinařského fondu. Zakládá se na komplexním posouzení vinařských společností.

Soutěž, která v nás vzbuzovala velký respekt, která v nás zrodila velký SEN. Sen zúčastnit se, sen vyhrát.

Než dospěl čas k odhodlání přihlásit se, museli jsme odvést kus poctivé práce. Vysázeli jsme nové vinice a snažili jsme se naši výměru stále rozšiřovat. Začali jsme se chovat ekologicky a prosazovali jsme principy bio výroby. Vinařství jsme vybavili novými technologiemi a uplatňovali jsme inovativní přístupy. Vznikala prvotřídní vína a jméno Škrobák začalo vynikat víc a víc. Ještě ale nebyl ten správný okamžik. Byl to počátek cesty, která vedla správným směrem. Zavedla nás k myšlence nabízet víno jako širší komplex chutí a zážitků. Vybudovali jsme nové degustační prostory a začali jsme přistupovat ke každému milovníkovi vína individuálně, avšak komplexně. Dnes jsme známé vinařství, co nabízí prvotřídní vína v krásných interiérech a poskytuje výbornou gastronomii. Jsme vyhledávanou lokalitou pro konání svateb, rodinných oslav a firemních školení. Pořádáme zážitkové degustace formou snoubení vína s jídlem.

Ano, tohle je ten správný okamžik. Sen se proměnil ve skutečnost a naše vinařství zaznělo při vyhlášení vítěze devátého ročníku Vinařství roku 2018. Zvítězili jsme. V kategorii malých vinařství a také jako absolutní vítěz.

Máme nepopsatelnou radost. Získané ocenění je obrovskou výzvou, ale i odpovědností dál pokračovat v našem nasazení. Naším hostům budeme ukazovat, že si to opravdu zasloužíme.

A co dál? Co naše sny a cíle? Odvedli jsme kus práce, ale nejsme ještě na úplném konci naší cesty. Čeká nás toho ještě spousta a vy se máte na co těšit.

Ze srdce děkujeme všem, kteří nás podporují. Děkujeme organizátorům soutěže a naším vinařským kolegům, kteří se jí zúčastnili. Děkujeme za neuvěřitelné množství gratulací. Díky vám všem.

Vinařství roku 2018
Už jste postřehli, že 9. ročník prestižní vinařské soutěže o titul Vinařství roku 2018 je v plném proudu?

My jsme si nenechali uniknout registraci a doufáme, že se dostaneme do úzkého kola hodnocení. Výběr finalistů bude opět hodnotit 24-členná porota.

Držte nám palce.

Více o soutěži zde: http://www.vinarstviroku.cz/

Svatomartinské slavnosti
Taky se tolik těšíte na 11.11.2018? V 11 hodin otevřeme první láhev ročníku 2018, na nádvoří zámku to bude jen cinkat a v našem vinařství Vám opět (již pátým rokem) budeme servírovat následující svatomartinské  menu, které pro Vás uvaří tým Jana Malachovského a Jardy Mikošky:

+ špenátová rolka, křenová pěna, pyré z červené řepy, řepné chips, pinie
+ spinach roll, horseradish mousse, red beet puree, red beet chips, pine nuts

+ husí velouté, zauzené husí maso, kořenová zelenina
+ goose veloute, smoked goose meat, root vegetables

+ konfitované husí stehno, karamelové špičaté zelí, lokše
+ confit of goose leg, caramelised sweet cabbage, potato pancake

+ pošírovaná hruška, červené víno, vanilka, badyán, vlašský ořech, hruškový gel
+ poached pear, red wine, vanilla, star anise, walnut, pear fluid gel

Pokud ještě nemáte svou rezervaci, můžete si o ni napsat na info@vinoskrobak.cz

Těšíme se na Vás.

Velikonoční menu

řátelé, není moc příležitostí, kdy můžete naše vinařství navštívit mimo uzavřené akce… Nyní máte šanci, každoročně pořádáme velikonoční  menu, a proto ani letos od této tradice neupustíme. Mimochodem Velikonoce jsou pro nás okamžikem, kdy si připomínáme otevření našich nových degustačních prostorů.. a letošním ročníkem tak vstupujeme do 5 roku provozu…. Určitě tedy bude co slavit a co zapíjet.

Letošní velikonoční menu bude trochu jinak koncipované, ochutnáte různé variace finger food a taky máte možnost vybrat si z několika dezertů… Velikonoce ve Vinařství Škrobák, 30.3.2018 od 17 hod. Rezervace nutná na info@vinoskrobak.cz nejpozději do středy 28.3.2018.

Nebude-li dostatek zájemců, je možné, že akci odvoláme. Přihlásí se Vás alespoň 10?

Těšíme se na Vás.

Tichá vína reduta

Tichá vína REDUTA Uherské Hradiště – to je společenská událost, která nabízí jedinečný a přímý kontakt mezi vinařem a milovníkem vína. To vše v nádherném barokním objektu uherskohradišťské Reduty s atmosférou podpořenou klasickou hudbou a společenským charakterem akce.

Tuhle krásnou událost si nenecháme ujít. Navštivte nás v Uherském Hradišti, kde budete mít možnost vychutnat si vybrané vzorky vína nejen našeho vinařství… Jde o jedinečnou akci, která osloví a potěší každého vinařského gurmána.

Těšíme se na Vás 7.4.2018 v Uherském Hradišti. 😉

Sauvignon v Salonu vín

Náš Sauvignon 2016, pozdní sběr obstál ve zkoušce Salonu vín České republiky a řadí se mezi 100 nejlepších moravských a českých vín pro rok 2018, při čemž bylo hodnoceno 2073 vín. Od soboty 27. ledna po celý rok bude prezentován ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku.

 

Oceněné víno je samozřejmě k dostání na našem e-shopu či ideálně přímo u nás ve Vinařství Škrobák v Čejkovicích, kde Vaši návštěvu můžete spojit se zážitkem degustace, pohoštění  nebo jen prosté návštěvy našeho vinařství.

 

Co nás čeká v roce 2018
17.2.2018 X. Reprezentační ples vinařů a přátel vína
14.4.2018 VI. Čejkovická vinná stezka
26.-27.5.2018 XXIII. Vinné trhy Čejkovice
5.-6.6.2018 Začněte prázdniny v Čejkovicích
25.8.2018 Den otevřených sklepů
11.11.2018 Svatomartinská vína
Výsledky vinařství roku

Vítězem osmého ročníku soutěže Vinařství roku 2017 se sice naše vinařství nestalo, ale finálového místa si i tak velmi považujeme. Díky Svazu vinařů ČR, všem zúčastněným vinařstvím, hostům a moderátorovi Marku Ebenovi za skvělou atmosféru celého galavečera a díky také Vám všem, kteří nám v soutěži fandili.

Naše poctivost, píle a zapálení do vinařiny nepohasla, naopak. Získali jsme spoustu inspirace, kterou v naší práci budeme dnes a denně uplatňovat…

A kdože to vlastně vyhrál?

Vinařství Víno J. Stávek, které závoreň vyhrálo kategorii malá vinařství. Bravo Honzo a ještě jednou gratulujeme 😉

Náš medailonek:

Pár foto z galavečera:

Více na www.vinarstviroku.cz.

Vinařství roku

V těchto dnech probíhá 8. ročník prestižní vinařské soutěže Vinařství roku 2017, kterou pořádá Svaz vinařů České republiky. Z 51 nominovaných vinařství, z nichž 24 subjektů splnilo podmínky a proces přihlášení, se naše vinařství dostalo do finálové čtyřky v kategorii malé vinařství (do 50 000 l). Tento úspěch nás velmi těší…

Podrobnosti o soutěži naleznete na www.vinarstviroku.cz.

Nás teď čeká komplexní posouzení, které provede sedmičlenná komise. Bude posuzovat činnost vinařství v uplynulém roce a rozhodne o definitivním vítězi v každé kategorii… Na komisi se moc těšíme… A vy? Držte nám pěsti!!!!

Aktuality po sv. Martinovi

Svatomartinské slavnosti jsou zdárně za námi….. Byly náročné, bujaré a odstartovaly prodej vína ročníku 2017. Věříme, že jste si je užili, ať už na nádvoří Zámku v Čejkovicích, v našem vinařství či kdekoliv jinde, a že zůstanete příznivci moravských a českých vín.

Budete-li nás sledovat, na tomto místě Vás budeme nadále průběžně informovat o vinařských akcích a aktualitách týkajícího se našeho vinařství.